Ангелите на Викторија сикрет позираат на плажа во летната колекција

Ангелите на Викторија сикрет се подготвени за на плажа, облечени во летната колекција на популарната модна марка за долна облека.

Во колекцијата доминираат сатенот и чипката. Во кампањата се ангажирани девет познати модели – Сара Сампајо, Стела Максвел, Тејлор Хил, Лаис Рибеиро, Џозефин Скривер, Роми Стријд, Елза Хокс и Џасмин Тукс.

Изгледот за на плажа е надополнет со модни парчиња од новата колекција – фустанчиња и сукњички, чипкасти боди, хеланки и интересни топови.

x

Check Also

ЕXPO 30, вечерва и утревечер во музејот на современа уметност

ЕXPO 30 е настан по повод 30 години независност кој  ги спојува ...