Анкета: Што мажите прво забележуваат кај една жена

Нема да верувате, ама не станува збор ниту за деколтето ниту за долгите нозе, а не и за задникот, туку…

kosa 2…Косата!

Така барем тврди последното истражување спроведено од списанието Гламур. На прашањето „што најпрво забележуваат кај една жена“ дури 82 отсто од анкетираните го делат истиот одговор – косата, сметајќи дека убавата фризура е клучен елемент во женската заводливост.

Резултатите од анкетата изгледаат вака –

74 отсто мажи се изјасниле дека кај жената ги привлекува косата.

44 отсто на прво место ја забележуваат косата и тоа пред нозете, облеката и шминката.

82 отсто сметаат дека секси фризурата е клучен елемент во женската заводливост.

60 отсто признале дека попрво би излегле со жена која има средена коса отколку со жена која има големи гради

78 отсто се изјасниле дека сјајната, здрава и миризлива коса и тоа како ги возбудува.

Е па девојки, после овие одговори, ако сакате да бидете забележани заборавете на шминката, мини здолништата и длабоките деколтеа. Трчајте на фризер!

 

x

Check Also

Совети за совршена шминка според формата на очите

Не постои универзален начин на шминкање, особено кога станува збор за очи. ...