Арчи и принцот Хари како дете: сличноста меѓу двајцата е впечатлива

Синот на Хари и Меган Маркл, кој беше фотографиран за неговиот прв роденден, е идентичен со принцот Хари кога бил на негова возраст, ако ги споредите фотографиите. со споредување на фотографиите помеѓу двајцата.

На фотографијата на која Лејди Дајана го држи Хари во рацете на осуммесечна возраст за време на патувањето во Италија,  се гледа неверојатната сличност со детето на Хари, Арчи, приближно на иста возраст фотографирано.

Хари и Меган решија да објават нови слики од нивниот син Арчи, кој заедно со нив живее во Лос Анџелес, на профилот на Инстаграм со пораката„Чувајте ги децата на Велика Британија“, а со цел да соберат средства за итни случаи од коронавирус. Момченцето, очигледно многу темпераментно, беше дотерано во панталончиња со риги и бела маичка.

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...