Армонд ду Брињак го претстави најголемиот розе шампањ

Престижното шише шампањ доаѓа од куќата Армонд ду Брињак (Armand de Brignac). Станува збор за 30-литарско Розе Мидас, наменето за новогодишните забави.

шампањ 2

Количината шампањ е еквивалентна на 40 регуларни 750 мл. шишиња шампањ, а тежи 45 килограми. Со тоа е и најголемото шише шампањ во светот.

Првата серија ќе биде пуштена во продажба на 13 декември, а ќе се продава само во Лас Вегас, поточно во МГМ Гранд Хотел и Казино.

За љубопитните, Розе Мидас ќе чини 275.000 долари.

x

Check Also

Златни можности со златна картичка на Халкбанк

Поседувањето и користењето кредитна картичка е огромна предност која со себе носи ...