Бади Винкл – модерна модна икона на социјалните мрежи

За 88-годишната Бади Винкл слободно може да кажеме дека е модерна модна икона на социјалните мрежи. Самата вели дека се чувствува млада во духот, но и во телото.

b8

Секојдневно ги расположува своите над 2 милиони следбеници на Инстаграм и Твитер постирајќи откачени фотографии и позирајќи во трендовски модни парчиња. Меѓу нејзините обожаватели се и дузина познати личности како сестрите Кардашијан и Мајли Сајрус.

Бади објаснува дека љубовта кон модата и помогнала да ја преброди смртта на сопругот и синот.

b7

Инспирирајте се од нејзините весели модни фотографии.

b6

b 3

b5

b1

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (19ти до 25ти август): Топ знаци на неделата – Девица, Бик и Јарец

Во престојната седмица Венера ќе го напушти знакот Лав и ќе влезе ...