БАФТА 2015: Елегантни дами на црвениот тепих

Годинава наградите на Британската академија за филм беа во блага сенка на Греми наградите, но на црвениот тепих продефилираа убавите глумици покажувајќи голема елеганција, а во елегантна атмосфера помина и целиот настан.

b15

Црни елегантни фустани доминираа на црвениот тепих, црвените креации со многу стил ги носеа големите филмски ѕвезди, а модни разочарувања речиси и немаше.

За разлика од целата модна атмосфера на Греми, полна со различни изненадувања, промашувања, успешни креации но и бизарни избори, црвенот тепих на Бафта зрачеше со софистициран стил.

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...