Бај Линг со одговор на „лебед фустанот“ на Бјорк

Американско-кинеската глумица Бај Линг на доделувањето на МТВ филмските награди со изборот на креација која ја носеше даде одговор на познатиот „лебед фустан“ на Бјорк, креација на македонскиот моден дизајнер Марјан Пејоски.

BL1

Јутјуб ѕвездата Тодрик Хол очигледно добро се потрудил за неуспешната комбинација на златни патики и пеперутка-вратоврска вметнати во белата спортска облека.

Тодрик Хол

Тодрик Хол

Американскиот глумец и музичар Тајлер Пози, „златното дете“ на МТВ, изгледа како директно од кревет да пристигнал на црвениот тепих.

Тајлер Пози

Тајлер Пози

x

Check Also

Работи кои најчесто забораваме да ги земеме на годишен одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за ...