Со бајковита видео-приказна Долче и Габана ја најавија новата колекција

Принцези, самовили, ликови од познатите приказни се главните протагонисти во кампањата на модната двојка Долче и Габана за колекцијата есен/зима 2014/2015.

Покрај прекрасната Бјанка Балти, во кампањата се појавува и поранешната миленичка на Долче и Габана, Клаудија Шифер.

Прошетајте низ бајковитата шума и откријте кој живее во неа.

 

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...