Барате инспирација за венчаница? Погледнете ја новата колекција од Вера Ванг

Вера Ванг додаде кралски изглед на новите венчаници за сезоната есен/зима 2019.

Колекцијата на венчаници е насловена ‘Versailles’, а дизајните се со драматичен изглед. За новиот каталог позираат моделите во подем Зван Бил, Ванеса Ума и Хантер Шафер.

Новите венчаници не се за оние кои сакаат едноставни линии и класични дизајни. Акцентот е на златните и сребрените нијанси, а се форсираат како тренд светло-сините материјали.

Па доколку барате идеја за венчаница, еве свежа инспирација.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...