Барбиката на Лагерфелд ќе разочара многу живи барбики: има се тоа што тие немаат…и личност!

Седа коса, машки костум, темни очила за сонце…и личност! Аха, иста е како креаторот кој одново ја „роди“.

kb77

Големо враќање на куклата Барби е на повидок. Се разбира, производителот на играчки Мател веќе може да почне да ги трие рацете. Само од првите цртежи потпишани од модниот гениј Карл Лагерфелд модерната Барби, која ќе биде лансирана на пазарот во чест на 55-от роденден на Мател, ги освои сите симпатии.

kb57

Малку чудна Барбика која ќе разочара многу русокоси убавици со маркантни гради и долги вештачки трепки. Оваа Барбика баш има карактер – носи големи темни очила за сонце, црн костум скроен по мерка, бела кошула со високи крагњи и црна вратоврска. Косата и е седа и собрана во опавче.

Ај погодете на кого личи.

x

Check Also

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници: Бенефити од користење на услугата Е-сметка и можност за подарок електричен велосипед

Денеска заврши првиот од трите циклуси на извлекувања за седум електрични велосипеди, односно ...