Бегство од Палатата, се снима нов филм за Хари и Меган

Хари и Меган: Бегство од Палатата, така е насловен третиот филм за славната кралска двојка кој е посветен на нивниот живот. Телевизискиот филм е во продукција на Тв Лајн за американскиот телевизиски канал Lifetime. Филмот се фокусира на одлуката на поранешната актерка и принцот да го напуштат кралското семејство по раѓањето на синот Арчи.

Актерската екипа сè уште не е објавена, ниту има датум на објавување на филмот. Вонредната состојба со коронавирусот ја закочи работата на повеќето продукции во Холивуд.

 

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...