Бел костим за капење, еве каде да си купите

Со „анимал“ принт, со цветчиња, на риги, со ресички или карнери, металик, неонски, со висок струк, без бретели, со двојни бретели, само со една прерамка…Изборот на костими за капење од година во година станува се поширок, но само еден модел останува вечно атрактивен – белиот костим за капење.

Не смо што ја нагласува женственоста, белиот костим за капење најмногу го истакнува исончаниот тен, а одлично се комбинира со контрастни шарени модни додатоци.

Одбравме за вас три модели на бели костими за капење за три различни типови на тело – за елегантен изглед, за романтичен и женствен изглед и за спортски изглед.

WOMEN SECRET – едноделен костим за капење кој гаранира елегантен изглед на плажа

WOMEN SECRET – костим за капење со карнер, за женствен и романтичен изглед

Спортски костим за капење од SUPERDRY

 

x

Check Also

Топ 4 комбинезони од летната колекција на Massimo Dutti

Ги сакаме комбинезоните зашто со нив не размислуваме многу со што ќе ...