Бела Хадид и Лил Миквела се бакнуваат во новата кампања на Calvin Klein, следуваа реакции…

Новата кампања на модната марка Calvin KleinMy Calvins, доби поделени реакции на социјалните мрежи, а многу фанови реагираа на „контроверзниот“ бакнеж меѓу Бела Хадид и Лил Миквела.

Топ моделот Бела Хадид ја бакнува во уста инфлуенсерката на социјалните медиуми Лил Миквела. Лил на својот Инстаграм профил има над 1.5 милиони следбеници.

Поради бројните реакции за овој бакнеж, од марката Calvin Klein мораа да се извинат, но ја искористија можноста и да нагласат дека се залагаат и ги поддржуваат правата на LGBTQI  заедницата.

x

Check Also

Џеки Сталоне, познатата мајка на Силвестер, почина на 98 години, беше познат астролог

Акробатка, советнича на телефонска линија за психичко болни лица, и промоторка на ...