Бела Хадид, Ирина Шаик и Џесика Алба носат модни парчиња од MANGO пролет/лето 2019

Супермоделот Бела Хадид е фотографирана на миланскиот аеродром во блуза со „анимал“ принт од пролетната колекција на модната марка Манго. Бела престојува во Италија за Неделата на модата.

Ирина Шаик, исто така, при престојот во Милано носи гардероба од Манго – од „глава до петици“ – кошула и панталони со риги и палто. Модните парчиња се од пролетната колекција на популарната модна марка.

И Џесика Алба не одолеа на новата колекција на Манго. Во Беверли Хилс, глумицата е фотографирана на прошетка, во кожени чизми со „анимал“ принт.

Во фотогалеријата „фрлете“ поглед на овие прекрасни Манго модни парчиња.

 

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...