Бела кошула – како класиката да биде тренди?

Сите ја сакаме и е супер избор за комбинациите на работа со омиленото сако, на кафе со лелеавото здолниште или за попладневните прошетки со фармерките со висок струк. Белата кошула е безвременската класика која секоја девојка и жена треба да ја има во својот гардеробер. Без разлика на години, без опис на трендови, без колекции и сезони – белата кошула е парче кое мора да го имате!

Иако едноставна, таа може да биде вистискиот моден додаток кој му треба на вашиот изглед. Прилагодлива на сечиј стил и расположение, работно, лежерно, тренди, изборот кој го дава ова модно парче е речиси неверојатно фантастичен за сите! Овие предпролетни денови, ви предложуваме да ја искористите со меки ткаенини и плетива или како фустан со омилениот џемпер или сако. Така помеѓу зимата и пролетта ќе бидете стоплени, а ќе изгледате сосема тренди и кул.

Погледнете ги следните аутфити кои сигурно ќе ви се допднат, а потоа вие направете го вашиот!

View this post on Instagram

Verde que te quiero verde 💚

A post shared by ARACELI ROSA (@araceliirosa) on

View this post on Instagram

I could possibly fit in that bag 🐒🙊

A post shared by Vitaliia (@vitaliia) on

View this post on Instagram

Oh, I mean business 😎.

A post shared by Marija Čamber 🌻 (@mariahs_chambers) on

x

Check Also

Samsung го претстави најновиот член на Galaxy A фамилијата – моделот A31

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес го претстави Galaxy A31, смарт телефон кој доаѓа ...