Белата боја не е веќе модерна за тенис? Ана Винтур вели – црвено!

Главната уредничка на модната библија Вог, Ана Винтур, на првиот ден на Отвореното првенство на САД во тенис (УС Опен) пристигна облечена во тренд бојата за ова лето – црвената.

ana 11

64-годишната Винтур, позната како голем фан на тенисот, изгледа многу шик во црвениот миди фустан и веќе познатиот модел на чевли Маноло Бланик.

Инаку, пред неколку дена и Винтур го прифати предизвикот Ice Bucket Challenge, а за оние кои тоа го пропуштиле еве го видеото.

x

Check Also

УЛОВЕН МИЛИОНОТ ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЗЛАТНА РИПКА ВО ПРИЛЕП

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува ...