Bella Roma: 11 летни модни изгледи од ZARA

Zara TRF го лансираше едиторијалот насловен Bella Roma за лето 2019. 
Модната марка Зара не води на прошетка низ Рим за да ни ги претстави новите модни трендови. Дуото манекенки за новиот едиторијал позира во модели од летната колекција презентирајќи ни како да ги комбинираме модните парчиња за стилизиран изглед во топлите денови. 
Акцентот е на тексасот, на ресите и металик нијансите. Од модните додатоци – тука се очилата за сонце со мачкасти рамки, баретките и трендовските чанти. 
Во продолжение инспирирајте се од едиторијалот. 

x

Check Also

Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Вашиот омилен протугалски бренд за асесоари Parfois – поблиску до вас! Сега, со ...