Бен Афлек непрепознатлив со платинесто руса коса (ФОТО)

Глумецот Бен Афлек го промени имиџот.

Станува збор за снимање на нов филм, насловен  „Последниот дуел“ , во кој Афлек глуми заедно со Мет Дејмон. Филмот е сместен во 1.300 година, а се снима во Франција.

Новата фризура на Афлек за потребите на снимањето е платинесто руса коса во ретро стил.

 

x

Check Also

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен ...