Берлин инспирација во новата колекција на HUGO

HUGO не води зад сцената за да ни даде преглед во машката колекција за пролет/лето 2020.

Моделите Елијас де Пут и Бенџамин Олисах се во центарот на рекламната кампања.

Брендот HUGO овојпат се свртува кон својата ера од 90.години, создавајќи симпатична спортска естетика.

Миксот на светли и потемни нијанси се искористени за да се претстави младиот Берлин. Во една од дневните комбинации, германскиот бренд ни покажува како да комбинираме кожена јакна со панталони со риги, а во друга комбинација – како да носиме предимензионирана рагби маичка со панталони со црти.

 

x

Check Also

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, ...