Bershka есен/зима 2018: Вештачката кожа го има главниот збор! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кожата доминира во есенските колекции на популарните модни марки, а супер кожени модни парчиња има и Bershka. Но, бидејќи модата е денес еколошки освестена, предност има вештачката кожа, која е вооедно, и со поприфатлива цена.

Bershka многу пријатно не изненади со понудата за постудените денови. Тука се јакните од вештачка кожа, ама и панталоните кои ветуваат вамп или секси изглед, во зависност од тоа со што ги комбинираме. Нам пак, особено ни се допадна кожениот фустан кој супер „стои“ со трендовски набрани кожени чизми.

Погледнете ги нашите Bershka фаворити во фотогалеријата.

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда ...