Беше само прашање на време: Пародија на кампањата на Келвин Клајн со Џастин Бибер

Беше само прашање на време кога ќе се појави една одлична пародија на Џастин Бибер и Лара Стоун во кампањата на Келвин Клајн.

b5

Хумористичната двојка позната како Бонди Хипстерс, составена од Австралијанците Дом Надер и Адријан Арчер, направи пародија на актуелната кампањата на Келвин Клајн во која, фотошопиран до непрепознатливост, позира Џастин Бибер.

b4

Смешните фотографии за кусо време го заобиколија светот благодарение на социјалните мрежи и предизвикаа лавина на позитивни реакции од страна на сите оние кои се против екстремните фотошоп интервенции во модните кампањи.

b3

b2

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...