Без пластична интервенција „симнете“ го новиот свеж изглед на Ума Турман

Дали ја препознавате?, многу од модните медиуми го поставија ова прашање откако Ума Турман се појави на црвениот тепих за промоција на серијата The Slap, и потоа следуваше уште цела лавина на прашања дали новиот свеж изглед на Турман се должи на пластичните операции.

slika 0

44-годишната Ума Турман изгледа посвежо, и веќе помалку важно е дали ваквиот изглед се должи на пластични интервенции или не. Важно е дека нејзиното „ново“ лице не бара многу шминка.

Настрана гласините, доколку сакате да го „симнете“ подмладениот изглед на глумицата, еве го рецептот (и производите).

Нанесете светла основа/ сјајна течна пудра

slika 1

 

Бронзено руменило на образите, брадата, врвот од носот и челото

slika 2

 

Истакнете ги образите дополнително со сјајно руменило

slika 4

Со коректор поминете го делот околу очите и уште еднаш под очите.

slika 3

На крајот финиширајте со моливче за уста во идентична боја со карминот.

slika 5

 

 

 

x

Check Also

Сега имате време, направете смеса за чистење и светнете ги четкичките за шминка

Може да имате најскапи и најквалитетни четки за шминка, но ако се ...