Без скандали и вознемиреност: Џенифер Анистон се разведува

Без скандалозни изјави и вознемиреност, глумицата Џенифер Анистон (49), објави дека се разведува од Џастин Теро, по само две години брак.

Славниот пар спогодбено се согласил да не живеат повеќе заедно, а разделбата се случила уште на крајот од минатата година.

Од списанието „Пипл“ наведуваат дека раздвоениот живот е актуелен веќе неколку недели, а Џенифер не покажувала знаци на вознемиреност и изгледала добро, односно го продолжила вообичаено животот. Понатаму се вели дека глумицата и Теро останале во добри пријателски врски.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...