Би излегле ли вака од дома? (ФОТО)

За августовскиот едиторијал на Вог Париз позира Ања Рубик. Стилот кој го покажува е „дозволено е се’“. Сепак, не ли е малку тоа се’ хаотично? anja 1
Со коса во стилот на Круела Девил и дисхармонични парчиња облека, француското издание на Вог сака да покаже дека во следната сезона модните експериментирања се добредојдени.

anja 10

anja 9
Распар чифт чевли и чорапи, играње со контрастите (и боите), нагласена карикатурна шминка (во контраст) и се’ што фантазијата дозволува – дозволува и модата.

anja 8

anja 7

anja 6

anja 5

anja 4

anja 3

anja 2

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...