Би можеле да мирисате на Анја Рубик

Полскиот супермодел Анја Рубик додаде уште еден успех на својата листа на успеси. Станува збор за парфемот „Орицинал“ кој неодамна се појави на пазарот.

a3

31-годишната Рубик, позната како една од омилените модели на Гучи, Марк Џејкобс, Изабел Марант и Кени Вест, го лансираше својот прв мирис наречен „Ориџинал“, креиран од неа самата.

Мирисот содржи ноти од зелен чај, розов бибер и амбер.

a1

За оние кои сакаат да мирисаат на Анја Рубик, парфемот можат да го купат само преку Интернет страницата Нет-а-Портер, по цена од 105 долари.

 

x

Check Also

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Дрогериите dm и годинава традиционално организираа новогодишен караван под мотото „ЗАЕДНО едни ...