Би носеле ли чевли со крилја?

Пролетната колекција на дизајнерката на чевли Софи Вебстер ни носи модели со крилја.

potpetici 2Британската дизајнерка Софи Вебстер која полека но сигурно го освојува светот на модата меѓу ѕвездите, со години работеше кај генијалниот дизајнер Николас Кирквуд.

Откако ја лансираше сопствената линија, Вебстер не престанува да ги воодушевува жените ширум светот.

Еден од моделите на Вебстер од новата колекција за пролет 2014 година го покажа на нозете младата глумица Нина Добрев, неодамна кога гостуваше во емисијата Екстра.

x

Check Also

Работи кои најчесто забораваме да ги земеме на годишен одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за ...