Би носеле ли вакви чизми на дожд? (ФОТО)

Моделот Клаудс на брендот Јес ги воодушеви трендсетерите!

cevli 3

Проѕирните рамни чизми кои многу потстетуваат на легендарните Др.Мартенс, се изработени од проѕирна гума. Линијата Клаудс на Јес содржи класични модели и модели украсени со неонска боја.

cevli 2

Проѕирните чизми дизајнирани за дождливо време се носат со шарени чорапи, а од неодамна се хит во Велика Британија.

cevli 4

Можат да се нарачаат од Интернет продавниците  Nastygal и Solestruck по цена од 50 фунти.

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...