Бијонсе воодушеви со својот стил за прославта на својот албум

Бијонсе го изненади целиот свет објавувајќи го својот нов албум без претходна најава. Претходниот викенд пеачката го прослави излегувањето на својот нов албум и уште еднаш ја воодушеви јавноста – овој пат со својот стајлинг !

bijonse 4

Музичката дива блескаше во пролетната колекција на Том Форд. Нејзиниот избор беше кус црн фустан со детали на мозаик кои ги истакнуваа облините на Бијонсе, а стилот го заокружи со длабоки чизми – со идентични мотиви како на фустанот.

Bijonse2-490x742

Големото „камбек“ донесе нов имиџ – долга руса коса и шминка во земјени нијанси.

Bijonse2-490x742

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...