Бохо колекција на H&M и Coachella

По успешната соработка на H&M и Coachella која ја видовме минатата година, за 24 март е најавена нова колекција #HMLovesCoachella, која ќе е продава во сите продажни места на H&M и преку Интернет.

kol 1

Колекцијата во бохо стил содржи кошули со различни принтови, топови со реси, кратки панталончиња, лесни фустанчиња и комбинезонки.

kol 5

kol 3

„Минатата година H&M беше првата модна марка која оствари соработка со Coachellа создавајќи ненадминлива колекција. Успехот беше толку масовен, брз и распространет што немавме друг избор освен да се здружиме повторно и да создадеме уште побогата сезона“, објаснува Рос Лидон, дизајнер во H&M.

kol 7

 

x

Check Also

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници: Бенефити од користење на услугата Е-сметка и можност за подарок електричен велосипед

Денеска заврши првиот од трите циклуси на извлекувања за седум електрични велосипеди, односно ...