Бохо вибрации во новите пролетни модни парчиња од &Other Stories

Модната марка & Other Stories лансираше нова пролетна колекција инспирирана од бохо стилот. 

Дизајнерите на популарната модна марка за новите пролетни модни парчиња инспирацијата ја земале од музичките сцени на филмот Laurel Canyon.Акцентот е на мид фустанчињата за „кежуал“ излегувања, на сакоата со нагласен ремен, а од модните додатоци – тука се плетените сандали како и хит мокасините на висока платформа. Од &Other Stories потсетуваат да не забораваме на сламената шапка како додаток кој ќе внесе бохо вибрации во изгледот. 

x

Check Also

Life in Bloom, треба да ја видите летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната колекција на популарната шпанска модна марка Mango е насловенаLife in Bloom.  ...