„Бојфренд“ часовник од Шанел

Шанел не му одолеа на „бојфренд“ трендот, модата да се носи „позајмени“ работи од „дечко ми“, па го лансираше „бојфренд“ часовникот за жени.

chanel-boyfriend-F

Новиот Шанел часовник изгледа многу фенси и секси. И не не чуди што луксузната модна куќа го поддржи трендот „бојфренд“, зашто и самата Коко Шанел го форсираше машкиот изглед.

Часовникот ќе биде пуштен во продажба во септември, достапен во две големини – голем и екстра голем, и шест различни модели.

Цената, препознатлива за марката – од 12,500 до 27,00 долари.

x

Check Also

Накит за на плажа 2015: Никогаш доволно од него!

Модните додатоци како чантата за плажа, шеширот и марамата не се единствени ...