Боуви покажа многу стил: Следниот ден со Марион Котијар и Гери Олдман

За новиот спот на песната „Следниот ден“  (The Next Day), Дејвид Боуви направи вистински избор на глумци. dejvid bouvi glavna
Откако ги видовме во спотот за синглот „Ѕвезди“ (The Stars) Тилда Свинтон и Андреј Пејиќ, Дејвид Боуви уште еднаш покажа многу стил.

Во новиот спот за синглот „Следниот ден“ глумат Марион Котијар и Гери Олдман, по сценарио на самиот Боуви.

Уживајте во видеото.

x

Check Also

Неделен хороскоп (12. до 18.април): Спокојство за Раковите, стрес за Стрелците, љубов за Биковите и Рибите

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Овен за да ...