Божиќна козметичка колекција на Шанел: црвено, сребрено, свечено

Традиционално, како и секоја година во овој период, Шанел ја лансираше божиќната козметичка колекција за сезоната есен/зима 2016/2017.

За прзаничните денови Шанел ни предлага црвени кармини, сенски за очи и лакови за нокти во сребрени нијанси, но тука се и нежните розови нијанси и светките за нов изглед на „smokey eye“.

Што ни носи Шанел во празничната колекција, проверете и одберете.


sa3

sa1

sa2

sa4

sa5

sa8

sa7

sa11

x

Check Also

Имате прекумерно потење на лицето? Може да го спречите со овие методи

Потењето на лицето може да биде естетски проблем особено во социјалниот живот. ...