Братот на Кејт Мидлтон, Џејмс, ќе води емисија за кучиња и ментално здравје

Откако го раскажа своето искуство со депресијата, братот на војвотката од Кембриџ, Џејмс Мидлтон (32), ќе биде ангажиран во телевизиски проект на тема терапија со миленичиња.

Емисијата се вика „Супер кучиња со Џејмс Мидлтон“ и ќе се базира на личното искуство на Џејмс со кучињата и терапијата на лекување депресија.

Датумот на емитување на емисијата за проектот наменет за луѓето кои се под стрес или кои патат од депресија, се уште не е објавен.

x

Check Also

Меган и Хари ја „сменија“ Канада за Лос Анџелес

Војвотката и војводата од Сасекс со синчето одлучиле да ја напуштат Канада ...