Бред Пит и Леонардо ди Каприо на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Канскиот филмски фестивал вчера, на 21ви март, беше во знакот на премиерата на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ на познатиот режисер Квентин Тарантино.

И двајцата „стокмени“ во црни костуми и бели кошули, со пеперутки-вратоврски, глумците Бред Пит и Леонардо ди Каприо ги освоија погледите на црвениот тепих.

Кој е позгоден и поелегантен? Тешко е да се каже…Но, секако, потсетуваат на „златното“ време на Холивуд кога на сличен начин на црвениот тепих ќе блеснеа заедно шармерите Роберт Редфорд и Пол Њумен.

 

 

x

Check Also

Ирина Шаик со ќеркичката дотерани во исти „Burberry“ фустанчиња

По разделбата со глумецот Бредли Купер, рускиот топ модел Ирина Шаик не ...