Бунтовнички дух во машката колекција за пролет/лето 2015 на REPLAY

Во машката колекција на Риплеј за сеозната пролет/лето 2015 се забележува влијанието на бунтовничкиот дух и трките со автомобили специфични за 50-тите години, претставени преку употребата на тексас и кожа, дополнети со избледен ефект на боите и сурферски изглед типичен за плажите на јужна Калифорнија.

Replay One Off_Woman_SS 2015_16

Ретро елементите се спојуваат со модерната технологија што резултира во импресивна линија на палта, маици, панталони, бермуди, моторџиски јакни и тексас кошули во темни нијанси, избледено црвено, зелено и портокалово.

Колекцијата за пролет/лето 2015 пристигна во мулти бренд концептот Fashion&Friends.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...