Часовници&Накит

„Бојфренд“ часовник од Шанел

Шанел не му одолеа на „бојфренд“ трендот, модата да се носи „позајмени“ работи од „дечко ми“, па го лансираше „бојфренд“ часовникот за жени. Новиот Шанел часовник изгледа многу фенси и секси. И не не чуди што луксузната модна куќа го ...

Повеќе »

Еми Норис нова колекција на фанки накит

  Фотосесијата за модниот едиторијал е направена во соработка со Даниела Ѓуровска и Александра Трпеска од модниот блог FashionLab DNA. Колекцијата е наменета за бунтовните, урбани девојки и жени  кои не се плашат да бидат свои и да  ги поместуваат ...

Повеќе »

Би носеле „Дру Баримур“ очила за сонце за 33 долари?

Глумицата дизајнираше линија на очила за диоптер и очила за сонце. Достапни се на Интернет продажба, по многу прифалтива цена. Би носеле модерни очила за сонце со потпис на глумицата Дру Баримур, која во оваа колекција се појавува како моден ...

Повеќе »

Филигранска приказна во прво лице: Борче Миновски – Silver Hand Made Filigree

Животот не води по чудни патеки и тоа што сме денес е производ на се што ни се случило во минатото. Мојата филигранска приказна започнува на чуден начин со повреда и додека лежев на болничкиот кревет размислував за својата иднина ...

Повеќе »

Славица Георгиевска: Постои некоја магија меѓу филигранистот и сребрените жици

„Мојата филигранска приказна започна благодарение на мојот татко кој беше златар, па јас ја имав таа привилегија да го изучам овој прекрасен занает од најдобрите мајстори во чаршијата. Знаете, кога еднаш ќе бидете во контакт со сребрените жици од кои ...

Повеќе »

8 типа шизички очила за сонце со цена под 1.500 денари

Трендовите се менуваат молскавично брзо, па можеби добро е да инвестираме во варијантата секое лето нови очила за сонце. Се разбира, доколку тие се супермодерни, откачени, а сепак евтини. За разлика од луксузните модни марки кои сезонски лансираат нови колекции на ...

Повеќе »

Чевличето на Пепелашка дизајнирано од Сваровски

Изгледа совршено, направено од Сваровски стакло и кристали во лимитирана едиција, а се продава по цена од 2.200 долари. Сваровски лансираше реплика на чевлата на Пепелашка направена од Сваровски кристали. Погледнете ги боите како се прелеваат. Сте видели ли посовршено ...

Повеќе »

Накитот на Блејк Лавли „тежи“ 4 милиони долари

За промоцијата на нејзиниот нов филм „ The Age of Adaline“ глумицата се преоблече дури 11 пати, но уште поимпресивно беше што Лавли носеше накит вреден 4 милиони долари. Што би биле 11 модни комбинации без дијаманти?  Се разбира, треба ...

Повеќе »

Марк Џејкобс, весела колекција часовници за пролет/лето 2015

Само неколку дена пред Велигден е пуштена во продажба новата колекција на часовници Марк Џејкобс, препознатливи по пастелните бои и веселите дизајни. Весели бои во комбинација со класичен стил на часовник – колекцијата пролет/лето на Марк Џејкобс изгледа многу забавно. ...

Повеќе »

Со новиот часовник на Шанел ќе заборавите на Епл часовникот

Толку многу се пишуваше како супермодерниот Епл часовник ќе ги помести стандардите, што речиси и заборавивме дека вистинската убавина на часовниците е во традицијата, во рачната изработка, во детаљите. И еве, Шанел не потсетува на тоа. Шанел е повторно во ...

Повеќе »