Часовници&Накит

Клуни и неговото куче во новата кампања на Омега

Новата колекција на часовници „Seamaster Aqua Terra“ на Омега ја рекламираат двајца верни пријатели – Ајнштајн и Џорџ Клуни. Слатките домашни миленичиња се почесто стануваат ѕвезди во рекламните кампањи на големите марки. Мачката на Карл Лагерфелд, Шупет, стана ѕвезда во ...

Повеќе »

Анета Димитриевска & Anechi’s Atelier, филигранска нослива уметност со трајна вредност

Како започна Вашата филигранска приказна? Еден убав мајски ден решив дека е време да преземам нешто во врска со мојата потреба за креирање филиграни… Инспирација, мотивација, трагање по совршениот дизајн …  Инспирацијата е насекаде. Шетајки во природа, на кафе дружба ...

Повеќе »

Кога Кара Делевињ рекламира накит…

За рекламната кампања на Џон Харди, топмоделот позира за да ја претстави пролетната колекција на луксузната марка. Романтично будење на Бали во вилата со базен, облечена во лесна бела блузичка и бикини, Кара Делевињ се „тркала“ во креветот покажувајќи ги ...

Повеќе »

Џесика Честејн е нов амбасадор на луксузната марка „Пијаже“

Не помина многу од наградата за најдобра драмска актерка на Златен Глобус, а Џесика Честејн е веќе пред нов предизвик. Швајцарската марка за часовници и накит Пијаже ја назначи Џесика Честејн за нов интернационален амбасадор на брендот Пијаже. Честејн не ...

Повеќе »

Совршен ѓердан за совршено деколте

Накитот е важен дел од секоја комбинација , но веројатно ви се случило да забележите како одреден ѓердан не се согласува со кошулата или фустанот. Иако бојата е совршена, нешто едноставно не одговара. Одговорот го даде Џалиса на YouTube каналот ...

Повеќе »

Кој може да и најде забелешка на новата кампања на Келвин Клајн?

Да бидеме искрени, дали некој може да најде забелешка на оваа Келвин Клајн кампања по фотошопираниот Џастин Бибер во гаќички? Најверојатно нема. Во новата кампања на Келвин Клајн главни лица се моделите Ана Јагоџинска и Тајсон Балу, а совршеното видео ...

Повеќе »

Сите луди по астролошките чантички на Шарлот Олимпија

И да не сте многу по астрологијата, веруваме дека тешко ќе одолеете на чантичката „Зодијак Пандора“ на Шарлот Олимпија. Се согласуваме, астролошките детаљи во модниот дизајн често можат да бидат кич, но не и кога станува збор за астролошките чантички ...

Повеќе »

Темјана Мелоска: Филигранот е мозаик од тенки жици

„Техниката на изработка на накит од филигран иако е традиционална дава можност за експериментирање и воведување новитети. Со прилагодувањето во модерното време, филигранот продолжува да живее. Врз основа на стариот начин на изработка се обидувам да направам чекор напред во своите дизајни, кои ...

Повеќе »

Картие потстетува на своите кралски корени

Францускиот производител на луксузен накит „Картие“ ги потсетува купувачите за кралските корени на куќата.   Видеото кое неодамна го презентираше „Картие“ ги објаснува релациите на компанијата со кралските семејства од целиот свет. Целта е да се претстави престижот кој е ...

Повеќе »

Своч повторно не враќа во 80-те

Да се забавуваме како да е  1983 година! За носталгичарите за ретро стилот, оние кои знаат да уживаат во  Брилијантин и Флешденс, кои потпевнуваат на „Livin’ on a prayer” додека брзаат на работа со слушалки во уши, за кои Мадона е ...

Повеќе »