Часовници&Накит

Хаблот Биг Бенг Ферари 60 УСА

Соработката помеѓу Ферари (Ferrari) и познатиот производител на луксузни часовници Хаблот (Hublot), резултираше со нов модел часовник на Хаблот од серијата Биг Бенг. Станува збор за јубилејниот часовник изработен по повод 60-годишнината од Ферари на северно американскиот пазар. Во изработката ...

Повеќе »

7 идеи: Прстени на кои нема да одолее ниедна идна невеста

Како да се одбере посебен веренички или венчален прстен, а при тоа да не банкротирате. Новото истражување кое доаѓа од САД вели дека минатата година просечно на еден веренички или свадбен прстен се трошеле 5,598 долари. Љубовта кон вашата избраничка веројатно ...

Повеќе »

Топ 10 најскапи дијамантски прстени

Прстенот како симбол на љубовта и верноста секогаш ги украсуваше рацете на најпосакуваните, најпознатите и најбогатите жени во светот. На листата на најскапи прстени се наоѓа и прстенот на Елизабет Тејлор. На првото место е  розовиот дијамантски прстен кој е ...

Повеќе »

Футуристички-викторијански накит: Силиконска чипка за заведување

„Не сакам да направам жените да изгледаат убави и безопасни. Жените треба да бидат секси, посакувани и комплицирани. Сакам да им дадам оружје”, вели француската дизајнерка на накит Анелис Мичелсон. И навистина успева да им го даде тоа оружје со ...

Повеќе »

Ви здодеа кожното ремче? Пробајте со омилената марама

Малкумина можат да си дозволат да имаат цела колекција на часовници па постојано да ги менуваат според пригодата и расположението. Најчесто имаме еден до два, и некогаш ни станува здодевно и да погледнеме на него – на истиот часовник кој ...

Повеќе »

Време е за чај – часовник

Многумина го почитуваат и обожаваат ритуалот на попладневниот чај, а токму ним им е наменет овој часовник Време е за чај. Љубителите на попладневното пиење на чај сега можат да го надополнат овој ритуал со едно дизајнерско парче на часовник, ...

Повеќе »

Гастрономски уметнички дела инспирирани од накитот на Дамиани

Не е невообичаено да се најдат парчиња накит инспирирани од храна, но помалку веројатно е да најдете храна инспирирана од луксузен накит, каква што е гурманската колекција во хотелот Риц-Карлтон. Хотелот Риц-Карлтон во Хонг Конг ја слави 90-годишнината на луксузната ...

Повеќе »

Верни на добриот стил: Бисерни обетки

Дизајнерите често укажуваат на тоа дека секоја жена во својата колекција на накит мора да има најмалку еден пар бисерни обетки. Дискретни и елегантни, бисерите се безвремен моден додаток, а во претстојната сезона акцентот е ставен на бисерните обетки. Не ...

Повеќе »

Модерна технологија: Септември во знакот на Ај-Воч

Фановите на производите на Епл, но и оние кои ја следат модерната технологија, со нетрпение го очекуваат новиот паметен часовник Ај-воч. Ај-воч ќе има многу намени и апликации. Со него, на пример, ќе може и електронски да се плаќа, а ...

Повеќе »

Ексклузивен Порше ѕиден часовник

Производителот на луксузни автомобили Порше ја прошири својата Драјверс колекција на ексклузивни предмети направени од делови на спортски автомобили. По фасцинантниот дизајн на работната столица направена од седиште на Порше 911 и полицата направена од спојлер на моделот 911 ГТ3, ...

Повеќе »