Часовници&Накит

Своч во предизвик на луксузот

Своч (Swatch) е бренд кој отсекогаш покажувал време со емоции. Дали преку дизајнот или пак преку креативноста, Своч отсекогаш им давал можност на своите уметници да се изразат на најмалото платно на светот, платна носени од милиони луѓе, а секое ...

Повеќе »

Божиќ со Ролекс

Под новогодишнaта елка, колекционерите на часовници или љубителите на овој посебен машки накит, би сакале да ја видат книгата „Патување низ маркетингот низ историјата – Ролекс“

Повеќе »

Пеперутка на вашиот зимски капут … My Precious

Чекорите гордо низ првиот зимски студ во вашиот топол капут на кој застанала последната пеперутка од пролетта. Стоплете ја вашата душа и примамете ги погледите на вашите пријателки со уште едно уникатно парче од колекцијата на My Precious. Уште една успешна ...

Повеќе »

Прада изненади со новата колекција на накит, купувачи има и на листа на чекање! (ФОТО)

По големиот успех на пролетната/летната колекција на женски накит, Прада ја лансираше и колекцијата за есен/зима. Апсолутниот бум во продажба се должи на весело-дизајнираните парчиња кои блескаат како дијамантчиња.

Повеќе »

Погледнете како изгледа најголемиот портокалов дијамант на светот (ВИДЕО)

„Станува збор за неверојатен дијамант, дури и за нас кои живееме во светот на луксузниот накит. Неговата чистина, боја, проѕирност и големина се фасцинантни. Ова е вистинско уметничко дело“, вели Рахул Кадакија, директорот на продавницата за луксузен накит и дијаманти ...

Повеќе »

Има само 17 години: Со продажба на накит на млади дизајнери денес „тежи“ 250 милиони долари

Изабела Бела Вимс имаше само 14 години кога сама започна бизнис, ја основа својата фирма Оригами и почна да се занимава со промоција и продажба на накит на млади и неафирмирани дизајнери. Денес фирмата тежи 250 милиони долари.

Повеќе »

Кендис Свонепул со градник од 10 милиони долари за шоуто на Викториа сикрет (ФОТО)

На годинешното модно шоу на Викторија сикрет Кендис Свонепул ќе го претстави чудесниот градник, кој оваа модна куќа традиционално го изработува еднаш годишно уште од 1996 година.

Повеќе »

Дизајниран необичен часовник што го одбројува времето до смртта (ВИДЕО)

Наречен е часовник на смртта, а со самиот часовник добивате и прашалник на кој одговарате на голем број прашања, па откако ќе го пополните прашалникот часовникот ќе почне да ви го одбројува времето до смртта.

Повеќе »