Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Ако сакате да имате рамен стомак, а правењето стомачни вежби ви изгледа многу напорно, обидете се со овој напиток

Доколку сакате и понатаму да имате рамен стомак, а правењето на стомачни вежби ви изгледа многу напорно, тогаш обидете се со овој напиток кој на многумина им помогнал и тоа долгорочно да го решат проблемот со наталожувањето на масни наслаги ...

Read More »

Согорување калории – Крофните ќе ги истопите со 45-минутно возење велосипед со брзина од 20 километри на час

На топ листата на производи чија калориска вредност неретко ја потценуваме се наоѓаат крофните, помфритот, поедини видови сирење, кексите, како и кафето со млеко. На пример, во 100 г крофни, без преливи од чоколада или ванила, има 430 калории, а ...

Read More »

Загубете го масното ткиво, а не водата и мускулната маса: Зошто сите „полудеа“ по липосукциската исхрана?

На најголемата светска медицинска енциклопедија „PubMed“, ги најдовме резултатите од клиничкото испитување каде што пациентите во просек изгубиле 5 до 11 килограми за 14 дена, односно 8 килограми во просек. Станува збор за 9,2% губење на масно ткиво без губење ...

Read More »

Сакате да ослабнете, ама не сакате да гладувате? Можно е! ЛИПО рецепти пред кои ќе подзинат и најголемите гурмани

Секој што почнува диета, редовно си ги поставува прашањата: дали ќе чувствувам глад, дали исхраната ќе стане еднолична, здодевна, дали ќе јадам сирови, блуткави, невкусни намирници? Добрата вест е дека во протоколот на липосукциска исхрана – оброците се превкусни! Сакате ...

Read More »

Разговор со д-р Јовановски: Многу едноставно „стопив“ 22 килограми за 2 месеци

Нема поголема мотивација и предизвик од тоа да јадеш, а да не гладуваш, и да слабееш брзо и здраво, вели нашиот соговорник д-р Михајло Јовановски, стоматолог, кој за два месеци ослабнал  22 килограми.  Како се одлучивте за липосукциска исхрана? – ...

Read More »

Три скриени причини зошто немате рамен стомак

Рамниот стомак е сон на секоја жена, но некогаш и покрај диетите и вежбањата, до ваков стомак тешко се доаѓа. Проверете ги трите скриени причини поради кои не можете да имате рамен стомак. Несоница Добриот сон е многу важен за ...

Read More »

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – 3 килограми, а вежбањето тука не помага многу, тврдат истражувањата. Ако се борите со вишокот килограми, добро е да знаете дека намалениот внес на калории дава поголеми резултати отколку ...

Read More »

Искористете го вашиот биоритам за да ги „стопите“ килограмите

Можеби не сте знаеле дека можете да го искористите вашиот биоритам за да ги намалите килограми. Како да го пресметате вашиот биоритам? Запишете го датумот и месецот на вашето раѓање, па собирајте сè додека конечно не добиете една бројка. На ...

Read More »

Храна која предизвикува гасови и надуеност на стомакот

Подуеноста е нормална појава, дури 30% испитаници тврдат дека тоа им е редовна појава после јадење. Таа може да е поради некоја болест, но најчесто е префизвикана од некои видови на храна. Скоро сите од подолу споменативе се извонредно корисни ...

Read More »

Најпопуларната брза есенска диета со тиква

Тиквата е една од најбараните есенски намирници, а таканаречената диета Тиквеник е совршена за овој период од годината. Диетата се држи најмногу една недела, а може да се загубат дури до 5 килограми. Уште подобро е ако оваа диета ја ...

Read More »