Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Масло од тиква – Како влијае на слабеењето

Поради својот единствен состав, маслото од тиква придонесува за губење на килограмите, а не дозволува создавање на масни наслаги на проблематичните делови – на задникот, колковите и стомакот. Покрај тоа, маслото од тиква ги отстранува токсините од организмот и го ...

Повеќе »

Цимет – најделотворен зачин за топење на мастите

Циметот е еден од најпопуларните и најароматичните зачини, бројни се неговите делотворни својства, а едно од нив е што ни помага да го загубиме вишокот на килограми. Малку наросен цимет во храната која ја јадете, млекото кое го пиете или ...

Повеќе »

Објавена програмата за Health, Fitness & Wellness Expo!

22 & 23ти септември 2018, Градски Парк Скопје – терени Работнички Откако се израдувавме дека Health, Fitness & Wellness Expo се случува по четврти пат, сега може да се радуваме и на неговата богата програма. Бидете уверени дека нема да ...

Повеќе »

Правите стомачни вежби, а не гледате резултат? Еве каде грешите

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Повеќе »

Ананас диета – стопети до 4 килограми за 7 дена

За да ја држите ананас диетата може да користите и свеж ананас како и ананас од конзерва. Инаку, ананасот е нискокалорично овошје (во 100 грама содржи 46 калории), богато со бројни витамини и минерали. Диетата трае 7 дена, но по ...

Повеќе »

Јајцата се важни за слабеењето, еве 5 причини зошто

Аминокиселините се основни состојки на протеините, а од сите во јајцата е најважен леуцинот. Токму тој е одговорен за слабеењето. Научниците потврдија дека јајцата ја содржат најбогатата мешавина на есенцијалните аминокиселини. Еве ги клучните 5 причини зашто да конзумирате јајца ...

Повеќе »

Диетата на Кејт Мидлтон: Што јаде војвотката од Кембриџ за да остане во топ форма

Откријте ја тајната на Кејт Мидлтон како останува во топ форма и покрај трите бремености. 36-годишната Кејт Мидлтон внимава на исхраната. Кога во 2011 година се омажи со принцот Вилијам, „новопечената“ војвотка од Кембриџ не криеше дека за нејзината завидлива ...

Повеќе »

Ново истражување: Бананите се најлош избор за појадок!

Новото нутриционистичко истражување тврди дека полош избор од банани за појадок речиси и да нема. Оние кои ја применуваат здравата исхрана, секако ги ставаат бананите на листата на приоритетни намирцни, па дури и оние кои не ги следат нутрионистичките трендови ...

Повеќе »

Направете чај за слабеење од три состојки

Три филџани од овој чај дневно помагаат за слабеење, особено на критичните зони како што се стомакот и колковите. Состојки – зелен чај, цимет и ловоров лист. Сварете 800 мл вода, тргнете ја од оганот и додадете едно стапче цимет, ...

Повеќе »

Вода Саси и 28-дневна Саси диета за брзо топење на мастите

Нутриционистката Синтија Сас, популарна по пијалокот за слабеење – водата Саси, ги здружи силите со фитнес тренерот и нутриционист Лиз Вакариело и смислија диета која брзо ги топи килограмите. Диетата се базира на специфичната вода Саси, која се пие во ...

Повеќе »