Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

5 намирници кои треба да ги јадете за вечера ако сакате да ослабнете

Ако сакате побрзо и успешно да ослабнете никако не прескокнувајте ја вечерата, туку почестете се со залчиња составени од намирници кои не само дека нема да го отежнат губењето на килограми туку ќе помогнат да ослабнете. Јогурт Немасен јогурт – ...

Повеќе »

Диета која дава брзи резултати: Пробајте ја Периконе

Популарната Периконе диета е осмислена од доктор Николас Периконе, и освен брзо губење на килограми, диетата гарантира и „пеглање“ на лицето. Периконе е остар противник на ботоксите, смета дека зацврстувањето на кожата може да го направиме со правилно избрана храна, ...

Повеќе »

Апчиња за слабеење: Кои се најдобри согорувачи на масти?

За согорување на маснотиите, а со тоа и на килограмите, често се препорачуваат двата најпознати согорувачи – Л карнитинот и зелениот чај. Овие познати согорувачи на масти помагаат полесно да дојдете до посакуваната цел – витко тело и рамен стомак. Некои ...

Повеќе »

3 ситуации во кои вагата покажува лажни килограми

Доколку сте на диета, доволно е да се мерите еднаш неделно, а после диетата се препорачува да се мерите на секои две недели. Оние пак, кои не се на диета, а сакаат да ја следат својата телесна тежина, доволно е ...

Повеќе »

3 основни правила за рамен стомак

Познато е дека салото кое се наталожува околу стомакот најтешко се симнува. Но доколку ги следите овие 3 правила, вашиот стомак нема веќе да ви претставува непријатност туку задоволство да го покажете. Прво правило Можеби ова нема да ви звучи ...

Повеќе »

Дукан диета: Со 4 фази до максимално слабеење

Слична е на Аткинсовата диета и се темели на протеински денови. Диетата Дукан измислена од Пјер Дукан го освои светот со реченицата „може да јадете колку што сакате“. Диетата Дукан има четири фази. Првите две водат до нагло губење на ...

Повеќе »

10-дневна диета со риба и зеленчук

Оние кои сакаат да загубат неколку килограми за 10 дена, додека истовремено инвестираат и во своето здравје, диетата со риба за слабеење е одличен начин. Со ваквиот десет-дневен режим на исхрана ќе загубите 3 до 5 килограми. Мени за еден ...

Повеќе »

3 најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Овие три грешки прават најголем проблем во постигнувањето на целите – цврсто затегнато тело и фит линија. Доколку ги надминете, победата е на ваша страна. Претерано анализирање Најчеста грешка кај фитнес-почетниците е претераното анализирање и калкурирање за колку време ќе ...

Повеќе »

Боровинките – помошно средство во губењето на килограми

Секоја сериозна диета би требала да започне со додавање на боровинки во секојдневната исхрана. И годинава нутриционистите ги ставија боровинките највисоко на листата на намирници кои помагаат во побрза загуба на килограмите. Причината за тоа е што ова овошје значително ...

Повеќе »

Ослабете по килограм неделно без мака: 4 совети како

Трошењето на 1.000 калории на ден ќе ви овозможи да ослабнете 1 килограм за 1 недела. Тоа е така бидејќи 3,500 калории одговараат на половина килограм телесна маса. Дневен дефицит од 1.000 калории ќе води кон бројка од 7.000 калории ...

Повеќе »