Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Кајгана диета, звучи вкусно, а одлично функционира

Познато е дека свежите јајца имаат протеини, витамини и минерали, заситуваат, а можат да се подготват на повеќе начини. Па, ако сте љубител на јајца, и сакате да загубите неколку килограми на едноставен начин, тогаш време е за таканаречената кајгана ...

Повеќе »

Fit Family: како до лесно слабеење со ТФМ

Лесно слабеење со термо физичка метода Термо физичката метода (ТФМ) овозможува слабеење, затегнување, и обликување на телото. Кратко кажано претставува метода за целосна корекција на фигурата. Во студиото Fit Family, во центарот на Скопје, се практикува токму оваа метода која ...

Повеќе »

3 фитнес грешки поради кои се откажуваме од целта да ослабнеме

Овие три грешки прават најголем проблем во постигнувањето на целите – цврсто затегнато тело и фит линија. Доколку ги надминете, победата е на ваша страна. Претерано анализирање Најчеста грешка кај фитнес-почетниците е претераното анализирање и калкурирање за колку време ќе ...

Повеќе »

Диета со јагоди, ем вкусна ем ефикасна

Диетата со јагоди може да ги воодушеви сите љубители на оваа нискокалорична овошка. А доколку се придржувате до неа, за една седмица може да „стопите“ два до три килограми. Во 100 грама јаготки има само 30-на калории, па затоа во ...

Повеќе »

10-дневна диета со риба и зеленчук

За љубителите на рибата и доброто здравје, ова е совршена диета. Диетата се спроведува десет дена, дава брзи резултати – загуба на три до четири килограми. По кратка пауза, диетата може да се повтори. Мени   Појадок-1 до 2 јајца, шолја ...

Повеќе »

Шестдневна постпразнична диета со јајца

Диетата со јајца се држи шест дена или пак двапати по шест дена, односно само дванаесет дена. Слабеењето е индивидуално, но во просек се губат по 3 до 4 килограми. Диетата оди со консумирање на големо количество на течности, природно ...

Повеќе »

Природен сок на база на ѓумбир кој ги топи и најупорните масти

Овој здрав природен сок од домати, лимон, ѓумбир, целер и лута пиперка е најлут непријател на мастите. Пијте од него по една чаша наутро. Сите пет состојки со кои се подготвува оваа моќна напивка за слабеење помагаат во забрзувањето на ...

Повеќе »

Пријавувањето на Виз Ер Скопски маратон се затвора на 22 април

Во сабота, 4. мај 2019, ќе се одржи Виз Ер Скопскиот маратон, темелот на спортувањето и здравиот живот, кој го прославува својот 15. јубилеј. За самата трка пријавувањето се затвора на 22 април 2019 година, освен предвремено доколку се исполни ...

Повеќе »

Идеалната тежина нема врска со тоа што го покажува вагата

Некои луѓе треба да загубат повеќе килограми за лицето да им сјае, а некои помалку. Научниците тврдат дека тоа е совршен показател за здрава и идеална телесна тежина. Идеалната тежина е индивидуална работа и секој треба да обрне внимание на ...

Повеќе »

Диета Кембриџ – брз план за слабеење

Осмислена во Велика Британија во 1970 година од доктор Ален Ховард од Кембриџ, оваа диета се базира на дневен внес од 440 до 1.500 калории. Кембриџ диетата е нискокалорична протеинска диета која гарантира брзо губење на килограми, а зависно од ...

Повеќе »