Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Во кое време од денот губиме најмногу калории додека трчаме

Сите си имаме свој „распоред“ за физичка активност и во кој дел од денот ја изведуваме, но новото истражување можеби ќе ве премисли. Научниците дошле до заклучок дека вечерното трчање е најдобро за нас поради повеќе причини. Трчањето пред вечерата ...

Повеќе »

Скопје Мериот спа и фитнес центар – оаза за релаксација и позитивна енергија

  Во склоп на новоотворениот луксузен хотел Мериот, лоциран во строгиот центар на Скопје, со работа започна и спа и фитнес центар. Опремен според највисоки светски стандарди, во своите специјализирани простории нуди професионални масажи, спа третмани, третмани за убавина, користење ...

Повеќе »

Истражување: Дали дебелеат тестенините? Имаме добра вест за вас!

Добра вест за сите оние кои не можат да е откажат од шпагетите, макароните, равиолите…Научниците од италијанскиот институт IRCCS Neuromed го претставија новото истражување со кое тврдат дека исхраната богата со тестенини нема никакво лошо влијание на вашиот струк. Напротив. ...

Повеќе »

Здрава навика за среќен живот: Мусли за појадок

Мусли е без сомнеж извонреден избор за старт на денот. Секој човек свесен за своето здравје додава житарици во исхраната. Мешавина од житарици во комбинација со кокос, зрнесто овошје, суво овошје, семки, претставува здрава комбинација на белковини, антиоксиданси, масти и ...

Повеќе »

POLLEO SPORT ја отвори втората продавница

  Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport ја отвори втората продавница во центарот на Скопје, на булеварот Кочо Рацин (Југо Дрво), во близина на Олимпискиот базен. Купувачите имаа можност да се дружат со бренд амбасадорите ...

Повеќе »

Утре најбрзите ќе бидат најсреќни: POLLEO SPORT ќе ги награди првите купувачи во новата продавница

Мултибренд продажниот центар за спортска опрема и здрава исхрана Polleo Sport утре ја отвора втората продавница во Македонија. Сите кои ќе ја посетат новата продавница утре ќе можат да купуваат производи по намалени цени, а оние кои ќе бидат најбрзи ...

Повеќе »

Поинаков шопинг во Polleo Sport со Елена Ристеска

  Еден од најголемите ланци на специјализирани продавници за спортска исхрана и опрема – Polleo Sport, в сабота ќе ја отвори втората продавница во Македонија. Од отворањето на првата продавница во мај, на компанијата Polleo Sport својата поддршка ѝ ја ...

Повеќе »

Две недели пред плажа: 5 совети за рамен стомак

  Потребни ви се 14 дена за да се вратите во добра форма и да го „соберете“ стомакот. Еве ги „златните“ правила. Заборавете на солта Солта ја задржува водата во телото. Избегнувајте колку можете повеќе солена храна , храна богата ...

Повеќе »

Polleo Sport ја отвора втората продавница

  Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport ќе ја отвори втората продавница во центарот на Скопје, во близина на Олимпискиот базен, на булевар Кочо Рацин бр.7 (Југодрво). Од 2 јули љубителите на здравиот и активен ...

Повеќе »

5 необични начини како да изгледате 3-4 килограми послаби

Летото е пред нас, почнуваат сезоните на плажа и веруваме сакате да се чувствувате самоуверено во костимот за капење кој го носите. И како по обичај, секогаш сме подготвени да загубиме уште некој килограм во овој период од годината. Како ...

Повеќе »