Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Викендов се одржа четвртото издание на најголемиот настан за здрав и активен животен стил

На големо задоволство на јавноста, викендов се одржа четвртото издание на Health, Fitness & Wellness Expo, најголемиот настан за здрав и активен животен стил. „Секоја година сѐ подобри“ – велат од организација. „Имаше одличен одзив, што посебно нѐ радува, бидејќи ...

Повеќе »

Најдобрите од првиот ден на ЕТУ Балканското првенство во триатлон во Охрид се закитија со медаљи

Македонската триатлон федерација со одлична организација на ЕТУ Балканското првенство во Охрид Македонската триатлон федерација заедно со Спорт за сите – Сите за спорт од Охрид имаа исклучителна реализација на ЕТУ Балканското првенство во триатлон. Учесници од над 20 држави ...

Повеќе »

Масло од тиква – Како влијае на слабеењето

Поради својот единствен состав, маслото од тиква придонесува за губење на килограмите, а не дозволува создавање на масни наслаги на проблематичните делови – на задникот, колковите и стомакот. Покрај тоа, маслото од тиква ги отстранува токсините од организмот и го ...

Повеќе »

Цимет – најделотворен зачин за топење на мастите

Циметот е еден од најпопуларните и најароматичните зачини, бројни се неговите делотворни својства, а едно од нив е што ни помага да го загубиме вишокот на килограми. Малку наросен цимет во храната која ја јадете, млекото кое го пиете или ...

Повеќе »

Објавена програмата за Health, Fitness & Wellness Expo!

22 & 23ти септември 2018, Градски Парк Скопје – терени Работнички Откако се израдувавме дека Health, Fitness & Wellness Expo се случува по четврти пат, сега може да се радуваме и на неговата богата програма. Бидете уверени дека нема да ...

Повеќе »

Правите стомачни вежби, а не гледате резултат? Еве каде грешите

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Повеќе »

Ананас диета – стопети до 4 килограми за 7 дена

За да ја држите ананас диетата може да користите и свеж ананас како и ананас од конзерва. Инаку, ананасот е нискокалорично овошје (во 100 грама содржи 46 калории), богато со бројни витамини и минерали. Диетата трае 7 дена, но по ...

Повеќе »

Јајцата се важни за слабеењето, еве 5 причини зошто

Аминокиселините се основни состојки на протеините, а од сите во јајцата е најважен леуцинот. Токму тој е одговорен за слабеењето. Научниците потврдија дека јајцата ја содржат најбогатата мешавина на есенцијалните аминокиселини. Еве ги клучните 5 причини зашто да конзумирате јајца ...

Повеќе »

Диетата на Кејт Мидлтон: Што јаде војвотката од Кембриџ за да остане во топ форма

Откријте ја тајната на Кејт Мидлтон како останува во топ форма и покрај трите бремености. 36-годишната Кејт Мидлтон внимава на исхраната. Кога во 2011 година се омажи со принцот Вилијам, „новопечената“ војвотка од Кембриџ не криеше дека за нејзината завидлива ...

Повеќе »

Ново истражување: Бананите се најлош избор за појадок!

Новото нутриционистичко истражување тврди дека полош избор од банани за појадок речиси и да нема. Оние кои ја применуваат здравата исхрана, секако ги ставаат бананите на листата на приоритетни намирцни, па дури и оние кои не ги следат нутрионистичките трендови ...

Повеќе »