Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

100 години мода во фитнесот во 3-минутно видео

Може да замислите да вежбате во кошула? А во униформа? Што велите да скокате јаже со чевли со висока потпетица? Најпосле, како ги замислувате реквизитите со кои вежбале нашите баби, на пример? Видеото ве води 100 години наназад и ни ...

Повеќе »

Како авокадото помага во слабеењето: Во која доза и кога за најдобри резултати

Оваа суперовошка е полна со калории, а сепак умерената секојдневна доза на авокадо помага во процесот на слабеење, особено во значително намалување на наталожените масти. Како? Едно авокадо со средна големина има околу 226 калории, што не се малку, а ...

Повеќе »

5-минутен тренинг: Најдобри вежби за цврсти и тонирани раце без тегови

Многумина девојки и жени се соочуваат со проблемот на „меки“ раце, особено ако подолго време не се физички активни. Мускулите се разлабавени, кожата почнува да виси, а салото очигледно е веќе насобрано на внатрешната страна на горниот дел од раката. ...

Повеќе »

5 начини како лимонот ги топи килограмите

Лимонот има многу вредности, а голем дел од нив се помалку познати. Доволен е еден пример, лимонот содржи хидроксицитат кој го забавува наталожувањето на масти. 1. Богат е со есенцијални масла како што е лимонен кој ја блокира синтезата на ...

Повеќе »

Најдобар 15-минутен домашен тренинг за вајање на телото

Редовно се оправдувате дека немате време за вежбање, уморни сте или презафатени? Овој суперефикасен тренинг одзема само 15 минути од вашето време, може да го правите дома, и со него не само што ќе губите килограми туку и ќе го ...

Повеќе »

Како најбрзо и најефикасно да ги отстраниме мастите од стомакот

До рамен стомак е возможно да се дојде, иако сликата од себе која ја гледаме во огледалото малку не загрижува. Со овие неколку совети ќе ги почувствувате резултати уште после првата недела. Лимон со топла вода Докажан метод за прочистување ...

Повеќе »

Ќе ви се допадне новата фитнес колекција на H&M

Популарната шведска марка лансираше спортска линија наменета за вежбање. Толку е стилизирана што не можеме да и одолееме. Откако во 2014 година H&M ја лансираше првата фитнес линија, обожавателките на спортот и оваа модна марка спсолутно „спобудалеа“ по модните парчиња ...

Повеќе »

Сирутка – совршена храна за слабеење и формирање на телото

За позитивното влијание на сирутката во формирањето на телото и слабеењето пишува и списанието  The Journal of the American College of Nutrition. Со дури 14 истражувања се потврдува дека лицата кои држат диета или се бават со физичка активност и ...

Повеќе »

Домашен тренинг со Свити Бети (видео): Сега веќе немате изговор за 30 минути одличен фитнес!

На Јутјуб секако ќе најдете стотици видеа кои ве водат во фитнес активностите кои ги изведувате дома, но ако ние се прашуваме, ова е еден од најдобрите аеробни ангажирани тренинзи, а низ него не води познатата инструкторка Свити Бети. Вреди ...

Повеќе »

Зимски рекреации: И санкањето „топи“ многу калории

  Сега кога првиот снег го дочекавме, препуштете се на фитнес активностите на снегот и останете во топ форма. Иако ви изгледа како забава на снег, санкањето троши дури 362-400 калории на 1 час. Со тоа, санкањето е супер физичка ...

Повеќе »