Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Како најбрзо да го симнете „појасот за спасување“ околу струкот

Ни најдобрите диети често не помагаат кога станува збор за „гумите за спасување“ кои се добро сместени околу струкот и стомакот. За да ги симнете овие масни наслаги потребна е целна диета, односно цврсто придржување до неколку правила. Масните наслаги ...

Повеќе »

Брза диета за детоксикација на организмот

Диетата со овошје и зеленчук се држи само три дена и идеална е за детоксикација на организмот особено по празничните периоди кога знаеме малку да претераме со вкусната храна и пијалаците. Со оваа диета резултатите се видливи уште по третиот ...

Повеќе »

Почетничка фитнес програма за жени кои се грижат за своето тело

Почетници во фитнесот се нарекуваат сите оние кои вежбаат помалку од 6 месеци. Меѓутоа дали некој е почетник или не е, тоа е индивудуално прашање. Некои вежбаат со години без резултат, а некои напредуваат многу брзо. Како и да е, потребно ...

Повеќе »

4 намирници поради кои изгледаме подебели

Внимавате на исхраната, но сепак се чувствувате „подуени како балон“? Некогаш калориската вредност не е виновна за тоа, туку дел од составот на производите кои ги консумираме. Иако варирањето на тежината кај жените е сосема нормално, понекогаш причината поради која ...

Повеќе »

3 сојузници на витката линија во еден пијалак

Направен од само три состојки, овој пијалак помага брзо да се ослободите од масните наслаги и вишокот килограми. Иако не е вкусен, а наменет е за оние кои имаат издржлив желудник, овој пијалок е најголем сојузник во борбата за рамен ...

Повеќе »

Зумба тренинг: Ајде да „џускаме“ за минус килограми

Зумбата и понатаму останува во мода, а предноста и е што на ваквиот тренинг секогаш е забавно. Погледнете ги првиот и вториот дел од зумба тренингот и забавувајте се вежбајќи и топејќи ги килограмите.  

Повеќе »

Три Инстаграм профили за фит форма

Доколку го сакате фитнесот, овие три Инстаграм профили треба да се најдат на вашата приоритетна листа. Со прекрасни фотографии и видеа, девојкиве ќе ви го разубавуваат денот и ќе ве убедат на здрави навики. @balletbeautiful Веројатно како дете често сте ...

Повеќе »

Чоколадна диета: 5 килограми помалку, 3 причини за супер расположение!

Многумина се сомневаат во ефикасноста на чоколадните диети, сметајќи дека нема слабеење без сосема да ги исклучиме слатките од дневното мени. Ако ние се прашуваме, дефинитивно сме „за“ чоколадната диета која се основа на слатко задоволство и внес од 1.050 ...

Повеќе »

Добро утро со пилатес

Тмурните денови нека не претставуваат пречка за вашето утринско расположение. Започнете го денот со пилатес вежби. „Добро утро пилатес“ (Good morning pilates) е вистинскиот избор за припадничките на понежниот пол кои сакаат да го започнат денот енергично и активно. „Утринското ...

Повеќе »

Зошто е во мода „половина час бокс“: Активност број 1 за мускулни „плочки“ на стомакот

Покрај „Фит Баланс Интензив“ (интензивни пилатес вежби) кои согоруваат дури 600 килокалории за половина час вежбање и спин транс (брзо возење на велосипед) кое согорува 720 килокалории, боксот е на врвот на физичките активности кои не само што ги топат ...

Повеќе »