Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Најдобри намирници за диета и слабеење

Ова се најадекватните намирници за секоја диета кога целта е намалување на килограми. Млечни производи обезмастено или делумно обезмастено млеко Природен јогурт, „лајт“ јогурт (од 0,5 млечни масти) Сирење со максимум 40% млечна маст. меките сирења (со ниски масти) се ...

Повеќе »

Диета на клиниката Мејо

Прочуената клиника Мејо на која од гојазност и зависности се лекувале многу холивудски ѕвезди, меѓу кои и Лиз Тејлор и Лајза Минели, ја обелодени оригиналната диета која помага во симнувањето на килограми. Со строго придржување до оваа диета за 14 ...

Повеќе »

Јога диета – Балансирана диета за слабеење

Јога диетата претставува збор на правила кои даваат одлични резултати. Не мора да се бавите со јога за да ги научите едноставните правила. Со оваа диета може да водите исполнет и здрав живот истовремено заштитувајќи го вашето тело од различни ...

Повеќе »

4 причини зошто авокадото е совршено за витка става

Авокадото го регулира апетитот, помага за намалување на сантиметрите околу струкот, го подобрува квалитетот на исхраната, ја намалува желбата за слатки… Авокадото е познат извор на добри масти. Иако е прилично калорично, содржи 322 калории во 100 грама, не штети ...

Повеќе »

Како да се ослободите од салото на рацете

Со процесот на стареењето главен проблем почнува да претставува „растресената кожа“ односно сало кое се појавува на горниот внатрешен дел од рацете. Доколку активно вежбате не постои можност да се соочите со ваков проблем, но поголемиот дел од жените се ...

Повеќе »

Водич за здраво слабеење: Колку навистина калории треба да намалите за да губите килограми

Првиот и најочигледен начин на кој може да се постигне гарантиран резултат во процесот на слабеење е да се конзумираат помалку калории. Ако на вашето тело, на пример, му требаат 2.000 калории на ден, а вие внесете 1.500 калории, тогаш ...

Повеќе »

На диета сте, а не слабеете? Во овие лесни намирници има скриен шеќер

Со денови сте на строга диета, а стрелката на вагата никако не се поместува. Можеби проблемот е во скриениот шеќер во намирниците кои ви изгледаат диетални. Еве на што треба да внимавате. Сосови Речиси сите сосови за тестенини, иако на ...

Повеќе »

Што да се јаде после вежбање?

Каков оброк треба да се има после вежбање? Важно е да се избере вистинската храна која ќе ги максимизира вашите резултати без разлика дали сакате да намалите килограми или да добиете мускулна маса, или и двете. „Еден час по завршување на ...

Повеќе »

Моника Белучи и италијанската диета во неколку правила

Можно ли е да остенете витки во земјата на пицата, шпагетите, тестенините…Да се биде фит како Моника Белучи? Зошто гојазноста не е значаен проблем во земјата на равиолите ? Овие и уште неколку диетни мистерии се разрешуваат во овој текст. ...

Повеќе »

Вежбајте со Ешли Греам: Добредојдени сте во Клубот на плус-сајз убавици!

Не е важно колку килограми имате туку дали сте „стегнати“. Плус-сајз убавиците на плажа излгледаат многу привлечно, особено ако телото им е тонирано. Првиот плус-сајз модел кој ќе се појави во февруарското издание на „Спортс Илустрејтид“, Ешли Греам, ве повикува ...

Повеќе »