Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Што да се јаде после вежбање?

Каков оброк треба да се има после вежбање? Важно е да се избере вистинската храна која ќе ги максимизира вашите резултати без разлика дали сакате да намалите килограми или да добиете мускулна маса, или и двете. „Еден час по завршување на ...

Повеќе »

Моника Белучи и италијанската диета во неколку правила

Можно ли е да остенете витки во земјата на пицата, шпагетите, тестенините…Да се биде фит како Моника Белучи? Зошто гојазноста не е значаен проблем во земјата на равиолите ? Овие и уште неколку диетни мистерии се разрешуваат во овој текст. ...

Повеќе »

Вежбајте со Ешли Греам: Добредојдени сте во Клубот на плус-сајз убавици!

Не е важно колку килограми имате туку дали сте „стегнати“. Плус-сајз убавиците на плажа излгледаат многу привлечно, особено ако телото им е тонирано. Првиот плус-сајз модел кој ќе се појави во февруарското издание на „Спортс Илустрејтид“, Ешли Греам, ве повикува ...

Повеќе »

Руска пилотска диета: Најбрзо губење на килограми, но само за дисциплинирани

Смислена е во Русија, прилично е строга но затоа доведува до експресно губење на килограмите. Измислена е за воените пилоти да останат во добра форма, но диетата бргу го нашла патот кај широката публика. Се држи седум дена и брзо ...

Повеќе »

Ултра диета: Стопете ги килограмите без големи откажувања

Новата ѕвезда меѓу диетите се вика Ултра диета, смилена е од американскиот нутриционист Марк Химен, а гарантира дека за седум дена ќе загубите 4 до 7 килограми и тоа без големи одрекувања. Според оваа диета во текот на денот треба ...

Повеќе »

Како најбрзо да го симнете „појасот за спасување“ околу струкот

Ни најдобрите диети често не помагаат кога станува збор за „гумите за спасување“ кои се добро сместени околу струкот и стомакот. За да ги симнете овие масни наслаги потребна е целна диета, односно цврсто придржување до неколку правила. Масните наслаги ...

Повеќе »

Брза диета за детоксикација на организмот

Диетата со овошје и зеленчук се држи само три дена и идеална е за детоксикација на организмот особено по празничните периоди кога знаеме малку да претераме со вкусната храна и пијалаците. Со оваа диета резултатите се видливи уште по третиот ...

Повеќе »

Почетничка фитнес програма за жени кои се грижат за своето тело

Почетници во фитнесот се нарекуваат сите оние кои вежбаат помалку од 6 месеци. Меѓутоа дали некој е почетник или не е, тоа е индивудуално прашање. Некои вежбаат со години без резултат, а некои напредуваат многу брзо. Како и да е, потребно ...

Повеќе »

4 намирници поради кои изгледаме подебели

Внимавате на исхраната, но сепак се чувствувате „подуени како балон“? Некогаш калориската вредност не е виновна за тоа, туку дел од составот на производите кои ги консумираме. Иако варирањето на тежината кај жените е сосема нормално, понекогаш причината поради која ...

Повеќе »

3 сојузници на витката линија во еден пијалак

Направен од само три состојки, овој пијалак помага брзо да се ослободите од масните наслаги и вишокот килограми. Иако не е вкусен, а наменет е за оние кои имаат издржлив желудник, овој пијалок е најголем сојузник во борбата за рамен ...

Повеќе »